kokie-medziai-auga-mano-mieste_57_01709188983-1e924dfb4226f07cab4427c936843334.jpg

Tyrinėjame medžių pasaulį

Pamoką sukūrė - Renata Jonušauskienė
  • Gamta,
    Pradinis ugdymas
  • Balsių mitologinis parkas

Kas yra medis?

Pamoka skirta antros klasės mokiniams, bet gali būti pritaikoma ir trečiai, ketvirtai klasėms.

Mokiniai atpažįsta artimiausioje aplinkoje augančių medžių rūšis, lygina medžius su kitais augalais, matuoja, skaičiuoja kokių medžių daugiausia. Pamokoje ugdomas mokinių pastabumas, lavinami komunikavimo, komandinio darbo įgūdžiai.

Veiklos vyksta gamtoje prie mokyklos, pvz. Balsių mitologiniame parke ar kitoje vietovėje, kurioje gausu medžių rūšių.

Iliustracijos šaltinis https://shorturl.at/mpsxW

Pažinti medžius, suskaičiuoti pagal rūšis, palyginti su kitais augalais.

1. Mokytoja pristato pamokos tikslą, užduotį, vertinimo kriterijus.
2. Prisimenamos ir aptariamos pagrindinės augalo dalys bei pagrindinių medžių dalių funkcijos.
3. Mokiniai suskirstomi poromis. Atlieka tiriamąją veiklą - stebi, tyrinėja medžius, matuoja jų kamieno plotį, pildo užduočių lapą.
4. Apibendrinami gauti duomenys, daromos išvados, medžiai lyginami su kitais matomais augalais.
5. Refleksija: kaip sekėsi pamokoje, kaip jautėsi atlikdami užduotis individualiai ir grupelėje, ką naujo sužinojo.

Gamtos objektų pažinimas. Augalų gyvenimas

Verkių seniūnija, Balsių mitologinis parkas