Pažintis su metru ir jo išradėju
Maksimalus dalyvių skaičius: 30
Pamoką sukūrė - Lina Ignatavičiūtė
Pamoką sukūrė - Lina Ignatavičiūtė
Ar metras kilęs iš Vilniaus?
Pamokos metu mokiniai gilins žinias apie ilgio matavimo vienetą metrą, sužinos apie jo išradėją, kuris, pasirodo, prieš 350 metų gyveno Vilniuje!Titas Livijus Buratinis (Tito Livio Burattini, 1617–1681), italų kilmės mokslininkas sugalvojo ilgio matą metrą ir jį aprašė 1675 m. Vilniuje išleistoje knygoje „Misura universale“. Autorius universalųjį ilgio matą siūlė vadinti „metro cattolico“. Tai reiškė, kad jis turėtų būti naudojamas visuose katalikiškuose kraštuose.
Mokiniai aplankys Tito Livio Burattini bareljefą, esantį Katedros a. 4, prieigoje nuo T. Vrublevskio g. Sužinos apie šią asmenybę ir metro atsiradimo istoriją.
Praktinėje pamokos dalyje vaikai įtvirtins matavimo įgūdžius, rulete atlikdami įvairių objektų matavimus bei fiksuodami duomenis. Šią užduotį galima atlikti prie bareljefo arba Katedros aikštėje.
Panaudota Valdovų rūmų muziejaus nuotrauka https://shorturl.at/OHP0o
Pamokos tikslas
Pristatyti ilgio matą metrą ir jo išradėją Tito Livio Burattini.Pamokos planas
1. Prie bareljefo mokytojas papasakoja apie metro išradėją Titą Livijų Burattini, jo gyvenimą Vilniuje, įvairius išradimus.2. Susiskirstę grupėmis, mokiniai rulete matuoja aplinkos objektus ir užduočių lapuose fiksuoja rezultatus.
3. Grupės pristato matavimo rezultatus.
4. Pamokos aptarimas pagal pateiktus refleksijos klausimus.
Kompetencijos
Kultūrinė
Pažinimo
Temos ugdymo programose
Matavimų skalės ir vieneteiPamokos vieta:
Senamiesčio seniūnija, Katedros a. 4, Vilnius
Panašios pamokos