smelio-deze_1727358023-6bf3bee2700263e254b688b1f47a8ad1.JPG

• Žirmūnų 50
  • 45 min

Kas yra mišiniai?

Visi bent kartą esame žaidę su smėliu. Smėlio dėžėje galima ne tik „kepti“ pyragus, rausti tunelius ar statyti pilis - ji gali tapti puikia vieta įvairiems tyrimams ir bandymams.

Pamokos metu pradinukai susipažins su mišinio sąvoka, rūšimis, atskyrimo metodais. Smėlio dėžėje mokysis atskirti vienalyčius, nevienalyčius mišinius ir tirpalus, praktiškai išbandys nupylimo, išrinkimo ir sijojimo metodus.

Reikalingos priemonės: užduočių lapas „Mišiniai smėlio dėžėje“ (priedas Nr.1), rašiklis, sietelis, buteliukas su vandeniu, lėkštutė ar dubenėlis, šaukštelis (pagal poreikį).

Nuotrauka iš https://shorturl.at/hGLK8

Aptarti mišinių pavyzdžius ir medžiagų atskyrimo būdus.

1. Mokytojas paaiškina, kas yra mišinys, kokios jų rūšys. Vaikai pateikia kasdien naudojamų mišinių pavyzdžių.
2. Aptariami skirtingi mišinių atskyrimo būdai ir jų skirtumai. Diskutuojama, kada kokį būdą geriau naudoti.
3. Mokiniai praktiškai išbando įvairių mišinių atskyrimo metodus. Stebėjimus pasižymi užduočių lape.
4. Refleksija apie atliktus bandymus, gautų išvadų apibendrinimas.

29.2.2 Mišiniai

Žirmūnų seniūnija, Žirmūnų 50