muzikiniai-instrumentai-gamtoje_57_01743422947-17533bf33b4552fbb0796c5079cf5847.PNG

Muzikiniai instrumentai gamtoje

Maksimalus dalyvių skaičius: 26
Pamoką sukūrė - Jurga Ginevičienė
  • Muzika,
    Pradinis ugdymas
  • 2 klasei
    3 klasei
  • Lauke
  • Jomanto parkas
  • Pamoką veda
    Mokytojas
  • 1:30 val.

Kuo groja gamta?

Pamokoje ne tik prisiminsime, kokie yra muzikos instrumentai, kaip jie atrodo ir skamba, bet ir patyrinėsime atskirai ir grupėmis gamtos objektų formas, spalvas, pasitelksime vaizduotę ir atrasime neįtikėtinų panašumų!

Vaikai mokysis pastebėti grožio ir meno harmoniją gamtoje, lygins gamtinius objektus su muzikiniais instrumentais, sukurs piešinio „Muzikinis instrumentas gamtoje” eskizą, savo patirtimi pasidalins su klasės draugais.


Iliustraciją nupiešė mokinys pamokos metu.

Pamokos tikslas

Stebėti gamtos objektus, įžvelgti sąsajas su muzikiniais instrumentais.

Pamokos planas

1. Įvadas. Mokytojas su vaikais peržiūri įrašus, pristatančius muzikos instrumentus ir jų garsus (nuorodos pateiktos medžiagoje). Minčių lietus.

2. Pagrindinė veikla (45 min.). Mokytojas pristato pamokos temą, užduotį ir įvertinimą, suskirsto mokinius į grupes po 5-6, išdalina darbo lapus. Mokiniai vaikšto grupėmis, individualiai tyrinėja gamtos objektus, ieško jų sąsajų su muzikos instrumentais, pasižymi savo mintis.

3. Kūrybinės dirbtuvės. Kiekvienas grupės narys pasidalina savo stebėjimais. Grupės pristato darbo rezultatus, kilusias asociacijas, idėjas. Darbo lapuose mokiniai nupiešia labiausiai patikusios idėjos eskizą.

4. Apibendrinimas ir refleksija (10 min.). Mokytojas akcentuoja kūrybiškumą, pozityviai vertina visas idėjas. Mokiniai įsivertina pabaigdami sakinius.

Per dailės pamoką mokiniai gali užbaigti savo eksizus.

Kompetencijos

Komunikavimo
Kūrybiškumo
Pažinimo

Temos ugdymo programose

Muzikos pažinimas ir vertinimas, sąsajos su kitais kontekstais (gamtos pažinimu, daile).

Pamokos vieta:

Verkių seniūnija, Jomanto parkas
Visos pamokos
Kaip naudotis?