nuostabi-gyvunu-transformacija_57_01728041055-c20fdd4557ceaacd2ec621c1413a8b1e.jpeg

Nuostabi gyvūnų transformacija

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Vingio parkas
  • 45 min

Ar varlė gali tapti princu?

Pasakose sakoma, kad pabučiuota varlė kartais virsta princu, o kaip yra iš tiesų? Ši dviejų dalių pamoka - apie nuostabią gyvūnų transformaciją.

Pirmoji dalis vyksta klasėje. Mokytojas, naudodamas pateiktą vaizdinę medžiagą, paaiškina apie varlės vystymosi stadijas, vaikai atlieka užduotį.

Antroje dalyje klasė eina į varlių migracijos vietą. Mokiniai stebi šių gyvūnų elgseną natūralioje aplinkoje, suskaičiuoja kiek jų pavyko pamatyti, registruoja ką varlės veikia, t.y. kaip ruošiasi neužilgo prasidėsiančiam transformacijos ciklui. Užduočių lapuose fiksuoja stebėjimų rezultatus.

Pamokos pabaigoje apibendrinami stebėjimų rezultatai, aptariami kiti gyvūnų transformacijos pavyzdžiai, diskutuojama apie etišką žmogaus elgesį su gyvūnais.

Šią pamoką rekomenduojama vesti kovo pabaigoje - balandžio pradžioje, varlių migracijos metu. Galimos vietos - Vingio parkas, Pavilnių regioninis parkas, Naujoji Vilnia (ties Rokantiškių tvenkiniu) ar kitos.

Iliustracija iš https://www.henryvilaszoo.gov

Susipažinti su gyvūnų transformacijos reiškiniu.

1. Su mokiniais klasėje aptariamos varlės vystymosi stadijos, atliekama užduotis.
2. Klasė eina į varlių migracijos vietą.
3. Vaikai stebi varles (išvaizdą, elgesį), užduočių lape registruoja stebėjimų rezultatus. Suskaičiuoja, kiek pamatė varlių.
4. Apibendrinimas. Mokiniai dalijasi įspūdžiais, bando prisiminti daugiau gyvūnų transformacijos pavyzdžių, kartu su mokytoja diskutuoja apie etišką žmonių elgesį su gyvūnais.

29.1 Organizmai. Dauginimasis ir paveldėjimas

Vilkpėdės seniūnija, Vingio parkas