onomatopeja-gamtos-garsu-pamegdziojimas_57_01729105648-8b8091fc99f1dadd668cbc3674a89c8e.jpeg

Onomatopėja - gamtos garsų pamėgdžiojimas

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Kalnų parkas

Ar pavyks pamėgdžioti gamtos garsus?

Pavasarį, kai gamta bunda, pakvieskime savo mokinius pasivaikščioti lauke, pasiklausyti gamtos garsų ir išmokti naujų dalykų.

Pamokos pradžioje mokytoja(s) supažindina mokinius su onomatopėjos sąvoka, paaiškina, kad žmonės nuo senų laikų bandė mėgdžioti gamtos garsus. Tuomet klasė keliauja į lauką, įdėmiai klausosi gamtos garsų (medžių ošimo, paukščių čiulbėjimo, vabzdžių dūzgimo ir pan.) ir bando sukurti pamėgdžiojimus. Kad būtų smagiau, galima dirbti grupelėmis.

Sukūrę keletą skirtingų pamėgdžiojimų, mokiniai juos raiškiai pristato kitiems, o šie bando atspėti, kieno mėgdžiojimą ką tik girdėjo. Pabaigoje refleksija, įsivertinant savo darbą ir apibendrinant įgytas žinias.

Veiklos lavina mokinių pastabumą, kūrybingumą, gebėjimą koncentruoti dėmesį.

Pamoką rekomenduojama vesti vėlyvą pavasarį parke, miškelyje ar kitoje vietoje, kur mažiau miesto triukšmo ir galima išgirsti įvairių gamtos garsų.

Iliustracijos šaltinis https://birdnote.org

Susipažinti su onomatopėjos sąvoka, kurti gamtos garsų pamėgdžiojimus.

1. Mokytoja(s) mokiniams paaiškina onomatopėjos sąvoką.
2. Su mokiniais aptariama, kaip sukurti taiklius gamtos garsų pamėgdžiojimus.
3. Mokiniai savarankiškai tyrinėja gamtą, klausosi jos garsų, bando įvardinti ką girdi, garsus „paversti“ į žodžius.
4. Mokiniai individualiai arba porose kuria savo gamtos pamėgdžiojimus. Darbalapyje užrašo arba nupiešia kieno pamėgdžiojimą sukūrė.
5. Sukurtas onomatopėjas mokiniai garsiai ir raiškiai skaito, o klasės draugai bando atspėti kas mėgdžiojama.
6. Refleksija, ką naujo sužinojo, kas labiausiai įsiminė.

26.2.4.1 Tautosaka

Senamiesčio seniūnija, Kalnų parkas