pasaulio-kryptys-kompasas_57_01724788156-b13b8169ab61abaf691d78497e9260f1.png

Pasaulio krypčių nustatymas su ir be kompaso

Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
  • Pradinis ugdymas,
    Gyvenimo įgūdžiai
  • Vilniaus Fabijoniškių gimnazija

Kur yra šiaurė?

Kaip nustatyti, kur yra šiaurė nenaudojant kompaso? Kaip pačiam pasigaminti kompasą? Atsakymai pateikiami šioje smagioje pamokoje.

Mokiniai sužino, kokios yra keturios pasaulio kryptys ir kaip jas galima nustatyti kompaso, saulės ir įvairių gamtos objektų pagalba. Pamokos metu vaikai patys pasigamina kompasą ir atlieka įvairias užduotis klasėje ir lauke.

Pamokos metu vyksta skirtingos veiklos, tad reikalingos įvairios priemonės: atspausdinta medžiaga ir užduočių lapai, rašiklis, lazdelė arba pagaliukas, adata, indelis, vanduo, laikmatis, peilis, lapelis / periderma arba kamštis, magnetas, kreida. Jeigu vykdoma sudominimo dalis, reikalingas maišas arba dėžutė, raištis arba šalikėlis, kompasas.

Iliustracija pamokos autorės.

Susipažinti su keturiomis pasaulio kryptimis, išmokti jas nustatyti.

1. Sudominimas.
2. Naudodamas skaidres, mokytojas pasakoja apie keturias pasaulio kryptis bei jų nustatymo būdus.
3. Vaikai gamina kompasą, atlieka praktinę užduotį.
4. Mokiniai su mokytoju keliauja į lauką.
5. Pasiskirstę grupelėmis, nustato pasaulio kryptis šešėlio, gamtos objektų pagalba. Stebėjimų rezultatus pasižymi užduočių lapuose.
6. Pamokos pabaigoje vykdoma refleksija.

Magnetai. Šviesos atspindys ir šešėlis.

Fabijoniškių seniūnija, Vilniaus Fabijoniškių gimnazija