pazintis-su-kurejais-literatu-gatveje_57_01719919259-91b1e0e5a7659f157412b8fc57f56ecb.png

Pažintis su kūrėjais Literatų gatvėje

Maksimalus dalyvių skaičius: Neribojamas
Pamoką sukūrė - Laima Dešukaitė
  • Dailė,
    Lietuvių k. ir literatūra,
    Pradinis ugdymas
  • Literatų g. 8

Ką sako trumpa dedikacija?

Pamokoje mokiniai susipažįsta su Literatų gatvės istorija ir jos išskirtiniu bruožu - dedikacijomis Lietuvos meno ir kultūros kūrėjams. Vaikai kartu su mokytoja apžiūri ir aptaria keletą dedikacijų.

Atlikdami užduotį, grupėmis ieško nurodytų dedikacijų, iš papildomų šaltinių sužino daugiau informacijos apie Lietuvai svarbius kūrėjus. Atlikę grupinę užduotį, mokiniai sukuria dedikaciją sau, mąstydami, kokią žinutę norėtų perduoti Literatų g. lankytojui.

Grupinei užduočiai atlikti reikalingas bent vienas išmanusis telefonas grupei, asmeninėms užduotims - spalvoti pieštukai, rašikliai, kietesni paviršiai pasidėti lapą.

Paveikslėlis iš „Go Vilnius“.

Supažindinti mokinius su Literatų gatvės istorija ir dedikacijomis.

1. Mokytojas supažindina pradinukus su Literatų gatvės istorija (medžiaga pateikta), kartu apžiūri ir aptaria keletą dedikacijų. Mokytoja pristato pamokos užduotis.
2. Dirbdami grupėmis, mokiniai ieško dedikacijų, internete randa papildomos infomacijos apie kūrėjus, kuriems jos skirtos.
3. Darbo rezultatus pristato klasės draugams ir mokytojui.
4. Klasė keliauja į patogią vietą, kur galėtų atsisėsti (pvz., Bernardinų sodą ar Konstantino Sirvydo skverą). Atsisėdę ant suoliukų, atlieka asmeninę užduotį - kuria savo dedikaciją.
5. Pristato savo sukurtas dedikacijas ir reflektuoja pagal pateiktas sakinių pradžias.
6. Mokiniai su savo dedikacijomis nusifotografuoja Literatų gatvės skvere.

Dailės technikos: erdvinė raiška, aplinkos stebėjimas ir vaizdavimas, vizualiųjų įspūdžių interpretavimas ir improvizavimas, kultūrinis paveldas, meninės idėjos, literatūros ir kultūros pažinimas

Senamiesčio seniūnija, Literatų g. 8