pazistame-grybu-pasaulio-paslaptis_57_01724354816-3cc29b9fd0f95b443466011737c898de.png

Mokomės pažinti ir surasti grybus

Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
  • Biologija,
    Pradinis ugdymas
  • Vingio parkas

Grybas - augalas ar gyvūnas?

Pamoka prasideda Vingio parke, grybo pavėsinėje. Susėdę ant akmenų arba pledų, mokiniai išklauso mokytojos pristatymą apie grybus, atlieka užduotis, taip susipažįsta su Lietuvoje dažniausiai randamais grybais. Žaidybine forma įtvirtina grybų pavadinimus.

Iš pavėsinės keliauja į parką, stebi aplinką ir ieško grybų. Rastus grybus atpažįsta naudodami programėlę „Picture Mushroom“, sužino apie juos daugiau informacijos.

Pamoka sukurta Vingio parke, bet gali būti pravesta bet kuriame šalia mokyklos esančiame parke arba miške, kur yra grybų augimviečių.

Mokytojui reikalingas išmanusis telefonas su grybų atpažinimo programėle. Pastaba: rekomenduojama programėlė yra anglų arba rusų k.

Iliustracija pamokos autorės.

Susipažinti su Lietuvoje dažniausiai randamais grybais, jų sandara ir ypatumais.

1. Klasė atvyksta į pamokos pradžios vietą.
2. Mokytojas pasakoja apie įvairius grybus, mokiniai atlieka užduotį, kurios metu stengiasi iš pasakojimo atpažinti grybą.
3. Mokytojas kartu su mokiniais žaidžia žaidimą grybų pavadinimų įtvirtinimui.
4. Mokytojas papasakoja, kur, kada ir kaip reikia grybauti, kuo geriausia apsirengti, pateikia patyrusių grybautojų patarimus.
5. Klasė keliauja į mišką ieškoti grybų. Tikslas - surasti bent 2-3 grybus, kuriuos atpažįsta programėlės „Picture Mushroom“ pagalba. Mokiniai prisimena girdėtą pristatymą, patys apibūdina grybų sandarą, išvaizdą.
6. Pamokos pabaigoje atliekama refleksija.

Augalai, natūralios buveinės. Grybai. Gyvūnai.

Vilkpėdės seniūnija, Vingio parkas