praeities-keliai-kunigaikstis-gediminas_57_01723979003-42c5df7d5fe3dd0bb3f49df41f028a71.png

Pažintis su didžiuoju kunigaikščiu Gediminu

Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
  • Lietuvių k. ir literatūra,
    Istorija,
    Pradinis ugdymas
  • Katedros aikštė
  • 45 min

Ką byloja Gedimino laiškai?

Ar žinote, kur Vilniuje slypi Gedimino laiškų ištraukos? Atraskite jas su mokiniais!

Klasė atvyksta prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo. Čia vaikai klausosi mokytojo pasakojimo, eidami aplink paminklą atlieka užduotis, o nuskenavę QR kodą, išgirsta kalbant patį Gediminą!

Vėliau keliauja į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame atranda ir skaito kunigaikščio Gedimino laiškų citatas. Jas perskaitę diskutuoja apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino asmenybę.

Rugsėjo 28-oji - Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Kviečiame švęsti šią dieną pravedant proginę pamoką.

Iliustracija pamokos autorės.

Sužinoti apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino asmenybę ir darbus.

1. Sudominimas - mokytojas perskaito legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą.
2. Mokiniai vaikšto aplink kunigaikščio Gedimino paminklą ir atlieka pateiktas užduotis.
3. Nuskenavę QR kodą, esantį ant pjedestalo, mokiniai išgirsta Gedimino balsą ir jo mintis apie dabartinį Vilnių.
4. Klasė keliauja į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame randa Gedimino laiškų citatas. Jas garsiai skaito, diskutuoja apie kunigaikščio Gedimino asmenybę.
5. Refleksija pagal pateiktus klausimus.

Pilietiškumo
Skaitmeninė

Kultūros pažinimo pradmenys. Praeities tyrinėjimas. Mūsų valstybė kūrusios asmenybės. Lietuvos valstybės kelias.

Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė