
Pažintis su didžiuoju kunigaikščiu Gediminu
Maksimalus dalyvių skaičius: 25
Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
Pamoką sukūrė - Laima Loginovienė
Ką byloja Gedimino laiškai?
Ar žinote, kur Vilniuje slypi Gedimino laiškų ištraukos? Atraskite jas su mokiniais!Klasė atvyksta prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino paminklo. Čia vaikai klausosi mokytojo pasakojimo, eidami aplink paminklą atlieka užduotis, o nuskenavę QR kodą, išgirsta kalbant patį Gediminą!
Vėliau keliauja į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame atranda ir skaito kunigaikščio Gedimino laiškų citatas. Jas perskaitę diskutuoja apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino asmenybę.
Rugsėjo 28-oji - Vilniaus įkūrėjo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino diena. Kviečiame švęsti šią dieną pravedant proginę pamoką.
Iliustracija pamokos autorės.
Pamokos tikslas
Sužinoti apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino asmenybę ir darbus.Pamokos planas
1. Sudominimas - mokytojas perskaito legendą apie Vilniaus miesto įkūrimą.2. Mokiniai vaikšto aplink kunigaikščio Gedimino paminklą ir atlieka pateiktas užduotis.
3. Nuskenavę QR kodą, esantį ant pjedestalo, mokiniai išgirsta Gedimino balsą ir jo mintis apie dabartinį Vilnių.
4. Klasė keliauja į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame randa Gedimino laiškų citatas. Jas garsiai skaito, diskutuoja apie kunigaikščio Gedimino asmenybę.
5. Refleksija pagal pateiktus klausimus.
Kompetencijos
Temos ugdymo programose
Kultūros pažinimo pradmenys. Praeities tyrinėjimas. Mūsų valstybė kūrusios asmenybės. Lietuvos valstybės kelias.Pamokos vieta:
Senamiesčio seniūnija, Katedros aikštė
Atsiliepimai
Irena Kačanovska
Mokiniams labai patiko klausyti kunigaikščio Gedimino balsą. Ant užduočių lapų užrašė kunigaikščių vardus ir valdymo metus. Šie užrašai bus panaudoti kitų pamokų metų.
Ačiū autoriai už planą ir nuostabia idėją.
Rita Bakšienė
Labai patiko pamoka, ačiū.
Romalda Sadovnikienė
Ačiū, pamoka labai patiko.
Danguolė Ona Daukšienė
Pamoka puikiai pavyko. Mokiniai turėjo galimybę iš ar pažinti Lietuvos praeitį, bei ją suvokti istorinėje vietoje. Mokiniai kopė į Gedimino kalną, stebėjo pilies fragmentus, o nusileidę stengėsi įvertinti kunigaikščio Gedimino svarbą Lietuvos istorijai.
Pamokoje sudėliotos veiklos įdomios, prasmingos ir informatyvios. Pamokos planas - puiki priemonė mokytojui, norinčiam pravesti pamoką netradicinėje aplinkoje.
Rūta Norvilienė
Pamokos metu ketvirtokai plačiau susipažino su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino asmenybe. Išgirdo Gedimino balsą ir jo mintis apie dabartinį Vilnių. Užsuko į Valdovų rūmų kiemelį, kuriame surado Gedimino laiškų citatas. Jas skaitė, fotografavo. Kadangi pavasario oras nelepino, sugrįžę į klasę surengėme diskusiją apie kunigaikščio Gedimino asmenybę ir jo nuveiktus darbus reikšmingus Vilniui bei Lietuvai. Ačiū už įdomią ir prasmingą pamoką.
Justina Valiukevičienė
Ši pamoka buvo įdomi ir įkvepianti - ji suteikė galimybę mokiniams įtvirtinti jau turimas žinias. Dėkoju už prasmingą pamoką.
Panašios pamokos