rukymo-zala-zmogaus-organizmui_57_01727114784-6d749186611f625f747bd51fc480a3c7.png

Rūkymo žala žmogaus organizmui

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Šeimyniškių 21 B.
  • 45 min

Ar viena surūkyta cigaretė gali būti žalinga?

Smalsūs vaikai nori išbandyti daug įvairių dalykų, tame tarpe rūkymą. Matydami rūkančius aplinkinius, mokiniai dažnai nesusimąsto, koks žalingas šis įprotis. Šioje pamokoje vaikai akivaizdžiai pamato, kad rūkymas yra kenksmingas žmogaus sveikatai.

Pradinukai kartu su mokytoju lauke atlieka eksperimentą, kurio metu imituoja kvėpavimo sistemą, rūkymo procesą ir stebi, kokį poveikį „plaučiams" padaro vos viena surūkyta cigaretė. Ruošdamiesi eksperimentui, mokiniai pasikartoja kvėpavimo sistemos organus, prisimena jų sąveiką.

Atlikdami kitas užduotis, vaikai sužino kaip atrodo rūkančio žmogaus plaučiai, dalyvauja žaidime „Tiesa ar melas“, svarsto, ką patarti tiems, kurie ketina pradėti rūkyti.

Naudojamos priemonės: švirkštas, vata, plastikinis vamzdelis, cigaretė. Detali eksperimento eiga pateikta pamokos medžiagoje.

Iliustracija iš: https://www.freepik.com

Suprasti rūkymo žalą žmogaus organizmui.

1. Mokytojas aptaria sveikatai žalingų medžiagų (tabako) poveikį žmogaus organizmui.
2. Mokytojas supažindina mokinius su pamokos tikslais ir uždaviniais.
3. Paruošiamos priemonės pamokos eksperimentui.
4. Vaikai, mokytojo prižiūrimi, atlieka eksperimentą.
5. Po eksperimento užpildomi darbalapiai, žaidžiamas žaidimas „Tiesa ar melas".
6. Aptariama ką mokiniai suprato / sužinojo šios pamokos metu.

Sveikas ir saugus žmogus

Žirmūnų seniūnija, Šeimyniškių 21 B.