senieji-vilniaus-amatai-auksakalyste_57_01729013840-a1dc06b5e5fd9f83e6773b37c60799c7.png

Senieji Vilniaus amatai - auksakalystė

Pamoką sukūrė - Rasa Zubauskaitė
  • Pradinis ugdymas
  • Gaono g. 6

Kaip Viduramžiais tapti auksakalių gildijos nariu?

Viduramžių Vilnius buvo toks pat gyvas ir dūzgiantis miestas, kaip ir šiandieninis. Pamokos metu mokiniai keliaus XV a. menančiomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis, pagal jų pavadinimus bandys įsivaizduoti gyvenimą senovėje, ieškos pastato, kuriame beveik prieš 600 metų rinkosi senieji auksakalių gildijos nariai.

Prie namo (Gaono g. 6) mokiniai išsiaiškins, kokia įstaiga ten įsikūrusi šiuo metu, perskaitys tikslų adresą. Daugiau sužinoję apie auksakalių darbą ir išsiaiškinę, kokius tris daiktus turėjo nukalti tuometinis auksakalys, „pasimatuos“ Viduramžių auksakalio profesiją.

Įsitaisę patogioje vietoje, mokiniai iš plastilino bandys nulipdyti taurę, antspaudą arba žiedą, kad būtų „priimti“ į auksakalių gildiją (jei šalta, ši veikla gali būti perkeliama į klasę).

Pamokos pabaigoje mokiniai pristatys savo sukurtus darbus, dalinsis įspūdžiais.

Iliustracijos šaltinis: https://www.700vilnius.lt

Sužinoti apie senojo Vilniaus auksakalius, lavinti mokinių smulkiąją motoriką ir kūrybiškumą.

1. Mokytoja(s) su mokiniais, tyrinėdami aplinką, keliauja Vilniaus senamiesčio gatvelėmis ir pagal jų pavadinimus kuria čia veikusių amatų istorijas. Sustoja prie namo Gaono g. 6.
2. Mokytoja(s) trumpai pristato, kad šiame pastate XV amžiuje veikė auksakalių cechas ir papasakoja mokiniams apie šią profesiją.
3. Mokiniai sužino, kad norėdamas patekti į gildiją, tuometinis auksakalys turėjo nukaldinti tris daiktus: taurę, antspaudą, žiedą.
4. Mokiniai pakviečiami „pasimatuoti“ viduramžių auksakalio profesiją ir iš plastilino nulipdo vieną pasirinktą objektą.
5. Pamokos pabaigoje mokiniai pristato savo darbus ir jų istorijas.

25.3 Praeitis, dabartis ir ateitis

Senamiesčio seniūnija, Gaono g. 6