vanduo_1719654468-6aefcdc18c94d73b01636e5d60dfd46b.JPG

Pradinis ugdymas
  • Verkių g. 70

Kodėl svarbus vanduo?

Pamoka vyksta žygiuojant slėniu palei Cedrono upelį Verkių parko Kalvarijų draustinyje. Pakeliui vaikai žaismingai atlieka įvairias grupines užduotis, klausosi mokytojo pasakojimų apie vandens svarbą, prisimena namuose skaitytas sakmes ir pasakas apie vandenį. Mokiniai stebi vandens tėkmę, krantus, gamtą ir vyksmą joje šalia upelio. Diskutuoja, ką vanduo duoda šalia esančiai gyvybei ir augalams, kodėl jį reikia vertinti ir tausoti. Taip keliauja iki Cedrono ir Neries santakos, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas su ramia, galinga vandens tėkme.

Pamokoje vaikai gilina gamtos pažinimo žinias, lavina pastabumą, žingeidumą, gebėjimą klausytis. Tema skatina atsakingą požiūrį į gamtos resursus ir vandens vartojimą.

S. Stroino nuotrauka iš www.15min.lt

Mokytis vertinti ir tausoti vandenį.

Pasirengimas.
Prieš pamoką gamtoje mokiniai grupelėmis renka informaciją apie vandenį mokytojo užduotomis temomis, atlieka kitas užduotis.

Pamoka gamtoje:
1. Klasė keliauja į Verkių parko Kalvarijų draustinį, stabteli prie Cedrono tiltelio.
2. Mokytojas pasakoja apie Cedrono upelį, moko nustatyti kairįjį ir dešinįjį krantus.
3. Skelbiamas pamokos tikslas ir uždavinys.
4. Mokiniai atlieka praktinę užduotį, kuriai pasirengė namuose.
5. Diskusija ir praktinės užduoties apibendrinimas.
6. Viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Suskaičiuojami rezultatai, apdovanojama nugalėtojų komanda.
7. Mokinių grupelės sugalvoja po 3 vandens taupymo namuose taisykles. Mokytojas išdalina šia tema parengtas atmintines.
8. Estafečių žaidimas su vandeniu.
9. Baigiamoji dalis: apibendrinimas, refleksija, aplinkos sutvarkymas.
10. Kelionė namo aplankant Cedrono ir Neries santaką.

2 kl. Vanduo, 3 kl. Vandens tarša, Medžiagų tirpumas, 4 kl. Kas tirpsta vandenyje

Verkių seniūnija, Verkių g. 70