vytautas-ir-jo-lietuva_57_01724701614-4209ee34d43102cf64cb228c2edb1060.png

Pradinis ugdymas
  • Arsenalo g. 3, Vilnius
  • iki 45 min

Kodėl Vytautas Didysis nebuvo karūnuotas?

Smagioje istorijos pamokoje mokiniai sužinos apie Vytauto Didžiojo asmenybę ir reikšmę Lietuvai.

Pamokos metu mokiniai lanko Vytauto Didžiojo paminklą, čia sužino, kaip jis atrodė, diskutuoja, ką apie asmenį sako jo poza ir išvaizda.

Patogiai įsitaisę ant parko suolelių ar pledų, vaikai dalyvauja mokytojos surengtame protmūšyje, kur sužino, kuo didysis kunigaikštis svarbus Lietuvos istorijai. Pamoka užbaigiama prie Vytauto memorialinės lentos Vilniaus arkikatedroje.

Susipažinti su Vytauto Didžiojo svarba Lietuvos istorijai.

1. Sudominimas nuvykus prie Vytauto Didžiojo paminklo.
2. Mokytojas užduoda klausimus ir išsiaiškina, ką mokiniai žino apie Vytautą Didįjį.
3. Atliekama užduotis - protmūšis pamokos tema. Mokytojas išdalina lapus ir pristato taisykles.
4. Po užduoties mokytojas paskelbia ir apdovanoja laimėtojus (mokymo medžiagoje yra pateikti diplomo pavyzdžiai).
5. Paskutinis pamokos klausimas - apie didžiojo kunigaikščio laidojimo vietą Vilniaus arkikatedroje. Klasė keliauja į arkikatedrą ieškoti Vytauto memorialinės lentos.
6. Pamokos pabaigoje atliekama refleksija.

Praeities tyrinėjimas. Lietuvos valstybės simboliai ir jų reikšmė. Gyvenamosios vietovės istorija. Aš - praeities tyrinėtojas.

Senamiesčio seniūnija, Arsenalo g. 3, Vilnius