sventuju-atvaizdu-keliones-dailes-kuriniuose_57_01726572788-b3299540bac5e9d94558fbf9ef30aa1e.jpg

Šventųjų atvaizdų kelionės dailės kūriniuose

Pamoką sukūrė - Tartle muziejus
  • Dailė,
    Istorija,
    Tikyba
  • Užupio g. 40
    Įmonės atstovas
  • 45 min

Ką pasakoja šventųjų atvaizdai nuo XVI a. iki šiandienos?

Pamokos metu mokiniai bus supažindinti su šventųjų atvaizdais, sukurtais nuo XVI amžiaus iki šių dienų, taip pat su hagiografija – šventųjų gyvenimo pasakojimais ir jų atspindžiais profesionaliojoje ir liaudies dailėje.

Per pamoką aptarsime svarbiausias lietuvių liaudies krikščioniškosios dailės ikonografines temas: nuo universalių skausmą (Pieta, Rūpintojėlis, Jėzaus Nukryžiavimas), krikščioniškąją meilę bei viltį (Švč. Mergelė Marija Maloningoji), kovą prieš blogį (šv. Jurgis), atgailą (šv. Marija Magdalietė) išreiškiančių įvaizdžių iki lokalių, bet labai svarbių tautos religinei ir nacionalinei tapatybei atvaizdų (Aušros Vartų Švč. Mergelė Marija, Šiluvos Švč. Mergelė Marija, šv. Kazimieras).

Pamoką ves dailės istorikė. Kartu su ja bus nagrinėjama dailės kūrinių krikščioniškoji ikonografija, jos daugiafunkcionalumas ir iki šių laikų išliekantis aktualumas. Mokiniai su profesionalo pagalba interpretuos meno kūrinus supantį socialinį ir kultūrinį kontekstą. Taip pat bus supažindinti su privačių kolekcijų sudarymo principais.

Pamoka vyks Lietuvos meno pažinimo centre TARTLE veikiančioje parodoje „Vien šventieji“. Mokiniai turės galimybę apžiūrėti daugiau nei 150 eksponatų nuo XVI iki XXI a. Tai krikščioniškoji liaudies dailė ir atitinkamų temų profesionaliosios dailės kūriniai – tapyba, grafika, skulptūra. Parodoje siekiama atskleisti universalius krikščioniškuosius įvaizdžius, simbolius, išryškinti jų prasmę paprastam Lietuvos XIX–XX a. pradžios kaimo gyventojui ir tų pačių įvaizdžių bei simbolių interpretaciją profesionalių dailininkų kūriniuose, jų prasmių kismą liaudies ir profesionaliojoje dailėje iki šių dienų.
Esate Vilniuje dirbantis mokytojas ir norėtumėte savo klasę užregistruoti į šią pamoką? Prisijunkite!

Skatinti krikščioniškųjų simbolių pažinimą, ugdyti dailės kūrinių analizės bei interpretacijos įgūdžius.

1. Įvadas. Trumpas parodos ir pamokos eigos pristatymas.
2. Atrinktų dailės kūrinių iš skirtingų istorinių laikmečių pristatymas, analizė.
3. Meno kūrinius supančio socialinio ir kultūrinio konteksto interpretavimas su dailės istorike.
4. Užduotis: mokiniai pasidalina grupėmis ir savarankiškai interpretuoja pasirinktą kūrinį ar jų grupes.
5. Refleksija, apibendrinimas.

B2. Savitai aiškina ir komentuoja savo ir kitų sukurtus dailės kūrinius.

Senamiesčio seniūnija, Užupio g. 40